×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲ بهمن - ۱۳۹۷  
true
false

یادداشت ها ومقالات کامیاران خبر

در ماجرای کازرون مردم و نظام هزینه داده‌اند

محسن پیرهادی دبیر کل جمعیت پیشرفت و عدالت

محسن پیرهادی

در ماجرای کازرون مردم و نظام هزینه داده‌اند، هزینه بی‌تدبیری ساختارهای رسمی را، هزینه آن‌که برخی افرادی که مسئولیت دارند صدای مردم را نمی‌شنوند.

 آنچه در کازرون در روزهای اخیر اتفاق افتاده به‌شدت ناراحت‌کننده است. جدا از این‌که ریشه‌ این ماجرا چه بوده، مسئله‌ای که واقعاً قلب را می‌فشارد کشته شدن یک انسان است. عجیب‌تر آن‌که برخی مسئولین در اظهارنظرهایشان توصیه می‌کنند که برای نظام هزینه نتراشید و هیچ‌کس نمی‌گوید که پس مردم چه؟ مگر از دست دادن یک جوان مصیبت کوچکی برای یک خانواده است.

در ماجرای کازرون هم مردم و هم نظام هزینه داده‌اند، هزینه بی‌تدبیری ساختارهای رسمی را، هزینه آن‌که برخی افرادی که مسئولیت دارند صدای مردم را نمی‌شنوند، هزینه آن‌که بعضی از مسئولین معتقد نیستند که باید مردم را اقناع کرد و اگر مردم اقناع نشدند، حتی درصد کمی احتمال نمی‌دهند که شاید خودشان هستند که اشتباه می‌کنند و نه مردم. راه‌حل هم اقناع مردم در درجه اول و در مرحله بعد، مراجعه به افکار عمومی از طریق نظرسنجی‌های علمی و پژوهش‌های میدانی است.

به‌عنوان یک نمونه، شهرداری تهران طرح ایجاد پیاده راه ۱۷ شهریور را اجرا کرد، طرحی که بسیاری از مردم و به‌ویژه کسبه محل از آن ناراضی بودند و حتی بر اقتصادشان تأثیر منفی گذاشته بود و اعتراضات هم کم نبود، اما نه خونی ریخته شد و نه هزینه‌ای برای مردم و نظام ایجاد شد.

تجربه‌ اینجانب در کسوت نمایندگی مردم در شورای شهر تهران، مراجعه به نظر مردم بود و پس از انجام یک نظرسنجی علمی، درنهایت مسئله برطرف شد. تجربه‌ای که نشان داد مراجعه به نظر مردم حتماً راه‌حل بسیاری از مشکلات بزرگ و کوچک کشور است.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false