×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲۸ آذر - ۱۳۹۷  
true
false

درجنگ اقتصادی پیروزی باماست اگر…..

به قلم:مجتبی باجلانی کامیارانی

آنان کشور،را اینگونه حراست نمودند پاره های تن خود را فرستادندو این مادران عاشورائی ایران زمین   بعد از شهادت تمامی فرزندان اینگونه سرودند :بارخدایا توشاهد باش که دیگر فرزندی ندارم تا تقدیم این راه مطهرنمایم، برمن ببخشای اگر بیش از این در توان نداشتم!!!!!!!!!!!!!!!وبا پیرومرادشان حضرت اباعبدالله الحسین علیهم السلام اینگونه دردل را باز نمودندکه ای امام ومولای خوب مان ای امام شهیدمان ایکاش آن روز که کوفیان پیمان شکن تنهایت گذاشتند ما بودیم تا با تمامی داشته های مان مشق کربلا را به گونه ای دیگر می نوشتیم تا کوفه شرمنده پیامبر رحمت ومهربانی ها حضرت محمد صلوات علیه وعلی آله المنتجبین نمی شد

اما درهمین ابتدا ممکن است بگوئید ماجرای کربلا چه ارتباطی با مشکلات اقتصادی کشوردارد؟پس:

اگر دوست دار ایران عزیز هستید اگر می خواهید بدانید چرا فشاراقتصادی به جنگ اقتصادی تبدیل گردیده  است این نوشتار را به دقت بخوانیدومنتظرقسمت دوم وپایانی آن باشید  واگر بعد ازآن  انتقاداتی به موضوع داشتید برای مان بنویسید وارشادمان نمائید که دست بوس تان هستیم. واما:

این روزها یادآور ایامی است که در سرتاسر ایران اسلامی غیرت و مردانگی حرف اول را می زد،هیچ انسان ایرانی در هر مقام ومنصبی که بود کم نمی گذاشت تازه آن کسی که مقامش بیش بود مردانگیش هم به همان اندازه زیاد بود بلکه بسیار بیشتر،وبا این غیرت وجسارت بود که ملت بزرگ ایران ۸سال تمام درمقابل تمامی جهان  کفر ایستادگی نمود وجنگید.

دشمنان در خیال به یغمابردن یک وجب از این خاک ماورائی میلیاردها دلار هزینه کردنداما خیال شان تعبیرنشدضمن این که جهان اعتراف نمود که صدام متجاوز بوده است ودر فرهنگ ماایرانیان محکوم شدن صدام به معنای محکوم شدن تمامی  کشورها وکسانی بود که آن مفلوک را حمایت کرده سنگین ترین وپیشرفته ترین ادوات نظامی روز را در اختیارش نهاده که ملت بزرگ ایران را تسلیم تمایلات وهوس های شیطانی خود نماینداما خواب شان تعبیر نشد وایرانی دلاوربه جهت تعبیر نشدن خواب دشمن آن ضرب المثل معروف ایرانی را برای روزگارانی درمکالمات ومحاورات بعد از جنگ به کار کرفته آنجا که بسیارشیرین می گوید:

شتردرخواب بیندپنبه دانه

گهی لپ لپ خورد گه دانه دانه

علاوه برجنگ ناعادلانه وتحمیلی صدام معدوم علیه ایران اسلامی وقبل از شروع این جنگ نابرابرکشوردامنگیر مشکلات فراوان دیگری بود که هزینه بعضی از آنها به مراتب از دفاع مقدس  بسیار بسیاربیشتربودکه به اختصار تقدیم شما کاربران محترم می گردد.

-غائله خلق عرب در خوزستان

-غائله گنبد کاووس

-غائله ی تهاجم بسیارگسترده ضد انقلاب در غرب کشور واشغال صدها شهروروستا درهمان اوایل انقلاب

-آغازجنگ مسلحانه منافقین در سرتاسرکشور علیه انقلاب اسلامی ازخرداد۱۳۶۰وشهادت بیش از ۱۷۰۰۰نفرکه به شهدای ترور معروف هستند.

-غائله بنی صدر که درآن زمان علاوه براینکه دولت را دراختیار داشت فرمانده کل قوا نیز با او بود واز این مسئولیت هزاران بار علیه رزمندگان به ویژه پاسداران بدترین سوءاستفاده ها را کرد تا جائی که بهترین ورشیدترین فرماندهان ما بر اثرتوطئه های بنی صدر به شهادت رسیدند.

-کودتاهای نافرجام بازماندگان رژیم منحوس پهلوی دربدنه ارتش که اگر نبود الطاف الهی وامدادات غیبی همین یک قلم کافی بود که تنها نظام اسلامی حاضربرروی این کره خاکی  همان روزهای اول انقلاب از بین رفته نیازی به دیگر توطئه های دشمن نبود.

ودرکنار این همه توطئه وجنایت:

-تحریم های جهان سلطه به سرکردگی آمریکای جهانخوار وچراغ سبز رژیم نامشروع صهیونیستی درتمامی بخش های اقتصادی ،اجتماعی،سیاسی،فرهنگی وحتی پزشکی علیه این ملت رشید درهمان روزهای اولیه ی انقلاب تصویب واجراءگردید وحتی برای به دست آوردن صدمترسیم خاردار با شدیدترین مشکلات روبرو بودیم.

درحالی که تحریم ها علیه ایران اسلامی اعمال می شد اما هیچگاه ناامید نبودیم واز به دست آوردن هیچ نیازی نگران نبودیم چون همدل ویکرنگ بودیم پول برای ما وسیله بود نه هدف تا جائی که در میان بهت جهانیان ومتخصصان نظامی آن زمان  از کشورهائی نظیر قدرت های برتر نظامی دنیا نظیرآمریکا اتحاد جماهیری سوسیالیستی شوروی سابق(روسیه و۱۴کشورکه بعد از سقوط کمونیست از این کشور منشعب وتشکیل شدند)فرانسه،آلمان،انگلیس،برزیل وچندین قدرت نظامی دنیاتوانستیم اولین موشک را به دست آورده به قلب بغداد شلیک کنیم.

اما در چنین احوالاتی و آن نبرد نابرابر علاوه برشکست دشمن وحراست ایران عزیز بزرگان کاربزرگی نیز انجام دادندکه عبارت بوداز:

رژیم منحوس پهلوی حدود۳۶میلیارددلار بدهی خارجی بعد از سرنگونیش بر جای گذاشته بود که می بایست براساس میثاق نامه های بین المللی هرحکومت دیگری که حاکم می شدپرداخت شود واصولا تغییرحکومت ها تاثیری در نحوه پرداخت ها ندشت واکنون نیز به همین منوال است.

درحالی که کشوربه شدت درگیرجنگی نابرابر بود جنگی که ۸ سال تمام نیز ادامه یافته بود در کنارجنگ دهها فتنه دیگر هم دامنگیرکشورشده بودکه مختصری به آنها اشاره گردید،اگر هر کشوروملت دیگری منهای ایران عزیزبود قطعا درهمان روزهای آغازین جنگ کارش تمام شده بود وکشورمورد بحث تکه تکه شده بود همچون یوگسلاوی که امروز کلمه یوگسلاوی تنها در تاریخ باید جستجوگردد.

-اما علاوه بر حفظ قداست این آب وخاک آن۳۶میلیاردبدهی پرداخت گردید.

-هزاران روستا که از نعمت آب وبرق محروم بودند به سرعت توسط جهادسازندگی به این حق طبیعی خوددست یافتند.

-هزاران روستا دارای راه آسفالته شدند.

-هزاران روستا دارای مسجدشدند.

-هزاران روستا دارای حمام شدندوصدها روستاکه درمسیر خطوط مخابراتی بودند دارای تلفن گردیدند

-خانه های بهداشت به سرعت هرچه  تمام درروستاهای کشوراحداث وراه اندازی شدند.

-دربحث اقتصادی کشورساکت ننشست ونگفت فعلا جنگ است ابتدا تکلیف جنگ را مشخص کنیم بعد ازآن برای اقتصاد هم کاری کنیم.

خیراینگونه نه تنها نبود بلکه کارخانه ها یکی پس از دیگری ساخته شددرهمین شهرمن کامیاران که آن زمان یک آبادی بزرگ بود چندین کارخانه ساخته شد از جمله صنایع فرش،صنایع ریسندگی وتولید پارچه،راه اندازی تولید جوجه برای اولین بار درغرب کشورتوسط جهادسازندگی ودرشهرک خدماتی ورمهنگ که علاوه برتولید جوجه پرورش مرغ نیز درکنار آن راه اندازی گردیدوچندین کارخانه بزرگ وکوچک دیگر.

-شاید باور نداشته باشید درآن زمان که کشوردچار جنگی سخت بود داروی بیماران عادی(منهای رزمندگان مجروخ)درشهرها وروستاها رایگان بود وحتی درپاره ای از موارد پولی نیز تحت عنوان میزیت از مریض گرفته نمی شدتا برسد به کلماتی نظیرزیرمیزی واز این قبیل ترفندها

اما:

-کشوردچارکمبود هیچ نوع مواد خوراکی نگردید.

-بازارپربود از انواع جنس ها از خوراکی گرفته تاپزشکی،مهندسی،خودروئی،کشاورزی وهرآنچه جامعه نیازداشت.

-علاوه براینکه بازار هیچ چیزکم نداشت دولت در کنار بازارمهمترین اقلام غذائی ملت را تحت عنوان کوپن ارزاق به صورتی کاملا عادلانه میان مردم تقسیم می نمود.

-مردم با تمامی مشکلاتی که جنگ خلق کرده بود هرآنچه درتوان داشتند به جبهه های جنگ کمک می کردند.

-یک ایرانی شرم داشت در خانه انواع غذاها را در طول هفته سرو نماید اما فرزندان ملت در جبهه ها بی غذابمانند

-به همین خاطر درهنگام خرید سهم جبهه را نیز کنارمی گذاشت واین بود که سفره رزمندگان نیز زیبا بود

-واگر تصاویری را از جبهه می بینید که رزمندگان در حال میل نمودن غذاهای ساده هستنداین به خود رزمندگان برمی گشت که درهیچ جبهه ای شاهد اسراف نبودیم وتنها هدف رزمندگان عمل نمودن به دستورات دین خدا بودوآن دفاع از سرزمین اسلام وام القرای جهان اسلام ایران عزیزمان بود.

با این همه مشکلات چگونه جنگ اداره شد؟

چگونه آن بدهی نجومی پرداخت گردید؟

چگونه آن همه کارعمرانی صورت گرفت؟

وچگونه آن همه کارخانه ها احداث گردید؟

-درآن زمان مقوله ای به اسم احتکار نبود.

-نمی گویم احتکاراصلا  نبود اما چنان درصدش پائین بود که محلی از اعراب نداشت وحتی شخص محتکرنیز در بحث احتکار به گونه ای به این رفتار غیرشرعی دست می زد که گاها شرم از سروصورتش نمایان بودومی دانست احتکارکار زیبائی نیست اما این شیطان درونش بود که او را شکست داده وادارش می کرداما در مجموع بازهم می گویم احتکار بسیار بسیار پائین بود.

کلمه ای به اسم رئیس نبود

هرچه بود پذیرش مسئولیت بود آن هم فرد مسئول براساس توانش مسئولیت می پذیرفت واگر وظیفه ای به او محول می شد ومی دانست از عهده آن برنمی آید تحت هیچ شرایطی آن مسئولیت را نمی پذیرفت چرا که می دانست درصورت شکست خوردن عقوبت اخروی سختی در انتظارش است.

-درآن زمان خودکاری که امورات دولتی با آن ثبت وضبط می شد با قلمی که کارهای شخصی فلان مسئول نوشته می شد متفاوت بودحفظ وحراست بیت المال مسلمین حرف اول وآحربود.

-حفظ بیت المال:

همانگونه که اشاره شد حفظ بیت المال از اوجب واجبات بود وبیت المال تنها نقدینگی نبود زمان از مهمترین کالاهای بیت المال بود یک فرد کارمند یا مسئول اداره تحت هیچ شرایطی نه تنها از زمان دزدی نمی کرد بلکه دقایقی از اوقات خود را نیز برزمان بیت المال می افزود به عنوان مثال کارمندانی را داشتیم که ۲۰دقیقه زودتر در محل کار حاضرمی شدند ونیم ساعتی نیز دیرتر از کاردست می کشیدند تا مبادا در این میان از بیت المال حقی برگرده آنان باقی بماند.

حال با این اوصاف افراد در مقابل نقدینگی های بیت المال چگونه رفتار می نمودند؟

باید گفت آن دوران دوران طلائی خدمت رسانی درکشوربودبیت المال نه تنها حفظ می شد بلکه مقدس بودوکسی مگر جرأت داشت به بیت المال تعدی نماید؟

دراین باب نیاز به سخن گفتن بسیار نیست همین چند پاراگراف کافیست چون ملت واقعا باورداشتند که خود صاحب اصلی بیت المال هستند ونیازی نمی دیدند که درآن اسرافی شود ومی بایست حفظ می شد.

چگونگی پیدایش دولت ها:

تمامی مشکلات کشور از زمانی آغاز شد که دولت ها به زخارف دنیا روی آوردند،اشرافی گری رفته رفته در جامعه پدیدار گشت احزابی نظیرکارگزاران سازندگی به وجود آمدند هرچند دو کلمه زیبا در کنار هم قرار گرفته بودند اما واقعا آن گونه نشد،درهمان ابتدای راه مقام معظم رهبری بر بزرگان کشور نهیبی دلسوزانه زدند و،وزیران وبزرگان قوم را از عضویت در این حزب منع کردندواز دولت خواستند به جای عضویت در این گونه جاها به فکر آبادانی کشورباشند ویرانه های جنگ رابه سرعت بازسازی نمایندواز انصاف هم نباید بگذریم که بسیار خوب کار شد اما متاسفانه بنیان اشرافی گری چیده شد

 پایان قسمت اول

تمنا دارد تا انتشارقسمت دوم وپایانی هیچگونه قضاوتی ننمائید تا در یکشنبه قسمت پایانی تقدیم شما عزیزان گردد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false