×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۴ بهمن - ۱۳۹۷  
true
false

عقاب بلندپروازکردستان

روابط عمومی کامیاران خبر

هفته دفاع مقدس زیباترین فصل انقلاب اسلامی است وبرای اثبات این ادعا دلایل فراوانی موجود است که اهم این افتخار پرواز به عرش بهترین فرزندان این مرز وبوم است.

یکی از زاوایای دفاع مقدس که در بعضی از مواقع حق مطلب را نتوانسته ایم خوب به جا آوریم   دلاورانی است که هرکدام از این عزیزان می توانستند دربحث های مهم کشورداری درتمامی زمینه ها از اقتصاد وسیاست گرفته تا فرهنگ واجتماع توانائی های خود را به منصه ظهور برسانند.

شهید تهرانی مقدم تنها پدرموشکی ایران نیست،شهید مهدی چمران تنها یک چریک پیر در بحوث نظامی نیست وشهیدان باکری تنها برای فرماندهی جنگ ساخته نشده بودند بلکه هرکدام از شهیدان ایران اسلامی به تنهائی در بسیاری از مسائل کلان کشورداری دارای ایده واندیشه بودندوافسوس که زود از میان ما رفتند.

در این میان بسیاری از بازماندگان دفاع مقدس را خداوند نگه داشت تا از وجود این ذخائر ارزشمند در،راستای پیشرفت کشور استفاده شود وبا اتمام جنگ تحمیلی بارهای باربه عینه دیدیم که این قشر فداکار وبی ادعا در راستای خدمت به کشور در تمامی زمینه ها چه افتخاراتی خلق کردند.

کردستان ودفاع مقدس

برخلاف یاوه گوئی های دشمن که از همان ابتدا قصد داشتند در کردستان فتنه به پا کنند واین گونه وانمود شود که کرد،دل در گرو نظامی اسلامی نداردجهانیان دیدند که کردها از ارکان اصلی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده وهستند ونمونه بارز این ادعا تقدیم بیش از۵۴۰۰شهید وهزاران جانباز وآزاده ودهها هزار رزمنده در دفاع مقدس است که جایگاه آماری کردستان در بحث ایثار وشهادت درمیان ۳۱استان کشور جایگاهی بسیار رفیع می باشد وجزو ۱۰استان وشاید پائین تر کشور است.

کردستان در طول دفاع مقدس قهرمانان ودلاوران زیادی را پرورش داده وتقدیم دفاع از اسلام وایران نمودوهیچ گاه جبهه ها ی جنگ درطول ۸سال  دفاع مقدس از نعمت فرزندان کردستان نه تنها محروم نگردیدبلکه فرماندهانی شایسته را تقدیم نمود که القابی نظیرچمران کردستان بروجردی کردستان از القاب شهدای کردستانی دفاع مقدس است.

حاج خسرو خوبان

در این میان قصدداریم به معرفی یکی از چهره های تاثیرگذار واز جان گذشته فرزندان کردستان در دفاع مقدس بپردازیم  فرزند صالحی که در جنگ بهترین داشته هایش را تقدیم نمود وبعد از جنگ با وجود مشکلات حاد جسمی،حرکتی که به شدت این یل دلاور را آزرده است تحت هیچ شرایطی زاه رفته رارها ننمود واوامروز عقاب بلند پرواز آسمان کردستان است که از خداوند خوبی ها  سلامتیش را عاجزانه استدعا داریم چرا که براساس پاره ای از شنیده ها به علت مشکلات ناشی از جنگ ناخوش احوال هستند.

برای شناساندن هرچه بیشتر این اسوه ایثاروفداکاری به هم میهنان عزیزبه ویژه مردم شریف کردستان زندگینامه ایشان را تقدیم حضورانورتان خواهیم نمود.

سنندج محل ولادت یل دلاور کردستان

حاج خسرو محمودی ملقب به “خوبان”درسال ۱۳۳۸درمحله قطارچیان سنندج در خانواده ای مومن ودر عین حال کارگردیده به جهان گشود،دوران ابتدائی ودبیرستان رادر مدارس شیخ مهاجر ورازی سپری نمود.

در این زمان یعنی سال ۱۳۵۴ پدر ارجمندشان به شدت از کارافتاده می گردند وبه همین خاطر وبه جهت نان آوری خانواده به استخدام ارتش درمی آید،درحالی که به شدت از رژیم ستمشاهی متنفربوده اما خدمت در ارتش را خدمت به ایران تلقی نموده ودرطول خدمت در دوران قبل از انقلاب از حامیان پروپاقرص مردم مظلوم بود،که همین خدمت به ملت در دوران بعد از انقلاب در ادامه خدمتش بسیار تاثیرگذاربوده وپست های بسیارحساسی را به وی تکلیف می کنند از جمله خدمت دراستانداری کردستان در همان ابتدای انقلاب،فرماندهی مبارزه با موادمخدرکه در این مسئولیت فعالیت های بسیارشایسته ای درمبارزه با قاچاق موادمخدر از یک سو وایجاد محلی برای ترک اعتیاد معتادان ازسوئی دیگر انجام می دهد تا این که با شروع جنگ تحمیلی مسئولیت کمیته سوخت استان درسنندج وبانه را برعهده گرفته سپس با آمدن بهرام پور بع ژاندارمری کردستان سرپرستی گردان ضربت را به ایشان می سپارند.

حاج خسرو در همان ابتدای مسئولیت به تته ودزلی اعزام می شود،که در این میان افتخارات زیادی را به دست می آورد که از جمله آن، این که حضرت آیت الله خامنه ای رهبرمعظم انقلاب اسلامی که در زمان جنگ تحمیلی از طرف حضرت امام خمینی قدس الله نفسه الزکیه به عنوان نماینده آن یارسفرکرده درشورای عالی جنگ انتخاب می شوند ودر همان ابتدای مسئولیت بارها به کردستان وخصوصا مریوان سفرمی نمایند که حاج خسرو بارها افتخار شاگردی معظم له را درک می نمایند.

ازدیگر افتخارات حاج خسور همرزم شدن با جاوید الاثر حاج احمد متوسلیان وبسیاری از فرماندهان بلندپایه ی آن روز دفاع مقدس است که همنشینی با این بزرگان مسیرزندگی حاج خسرو را به شدت تحت تاثیر قرار داده تغییرمی دهد.

حاج خسرو خوبان درعملیات های محمدرسول الله (ص)۱و۲وبازپس گیری قوچ سلطان وهانی گرمله درمرز ایران وعراق شرف حضورپیدامی کند ودرطول حضورش دردفاع مقدس ۳بار مجروح می شوند که دراین راه هردوپای مبارکش را از بالای زانو تقدیم دفاع از آرمان های اسلام وانقلاب می نماید.

شورای عالی پزشکی در مورد ایشان تشکیل می شود ودرسال ۱۳۶۵یا توجه به وضعیت جسمی حاج خسرو رای به بازنشستگی اجباری ایشان می دهند که از همان آغاز بازنشستگی اولین کارمهمی که انجام می دهد از گرفتن جانبازی به شدت امتناع نموده،اقدام به احداث کارگاه کوچکی در زمینه ی تولید می نماید.

حاج خسرو درهمان ابتدا با خدای خود عهد می بندد که ۱۰درصد درآمد خالص این شرکت را به نام پیامبررحمت حضرت ختمی مرتبت(ص) تقدیم ایتام وفقرا نمایدکه این سنت نیکو وحسنه تا به امروز ادامه یافته وحدود ۶۴خانواده را به صورت منظم وماهیانه تحت پوشش دارد.

سال ۱۳۶۷ به یک عمل خداپسندانه دیگر دست می زند بیماران کلیوی به خاطر نبود امکانات دیالیز سخت در مشقت هستند وباید در این خصوص اقدامی نمود،به همین خاطر وبا همیاری دکترمسعود حاج رسولی وتنی چند از نیکوکاران کردستانی انجمن حمایت از بیماران کلیوی را درسنندج بنیان گذاری می کنند.

با رایزنی ولابی گری مثبت وبا کمک نمایندگان وقت مجلس شورای اسلامی وهمت مردم نجیب وآگاه سنندج وجمع آوری کمک های نقدی از مردم شریف،موفق به خرید دودستگاه مخصوص دیالیزوراه اندازی آن دربیمارستان قدس سنندج می شوند.

دراین میان همسرمومنه وفداکار حاج خسرو بانو خاتون ادیبه، به یک حرکت بسیار ارزشی در راستای خدمت به بیماران کلیوی دست می زنند وآن اهدای یک از کلیه های خود به یکی از نیازمندان پیوند کلیه می باشد که این حرکت خداپسندانه در سراسر کشور همچون انفجار بمب صدا می دهد وبسیاری از ایرانیان عزیز پیرو این اقدام زیبا اقدام به اهدای کلیه خود می کنند،کارهای بسیار خوب انجمن حمایت از بیماران کلیوی چنان زیبا می باشد که صدا وسیمای جمهوری اسلامی ایران از کنار این حرکت خداپسندانه نمی گذرد وبارها اقدام به پخش فعالیت های این گروه می نماید که تاثیر بسیار زیادی در امر کمک های مردمی به بیماران کلیوی دارد.

حاج خسرو به همین اکتفا نمی کند ودرکمتر از ده سال که از عمر  این  حرکت ارزشی نگذشته است اقدام به کاری بسیار ارزشی در زمینه اشتغال بیکاران می نماید وآن عبارت است از راه اندازی اولین وبزرگترین کارخانه مصنوعات فلزی وابزارآلات ساختمانی وراه سازی در غرب کشور که با این حرکت ودر همان ابتدای کار۲۵۰ تن از استادکاران در زمینه ی تولید ملزومات ساختمانی جذب بازار کارمی شوند که تحت عنوان شرکت ادیب مشهور می شود.

شرکت ادیب به گونه ای حرکت می کند که ضمن تامین مصرف استان کردستان ودیگر استان های همجواردرخصوص صادرات به ترکیه وعراق نیز با موفقیت هرچه تمام عمل می کنند.تا جائی که بارهای بار درچندین نمایشگاه بین المللی در این دو کشور حضور یافته ومفتخربه دریافت انواع گواهینامه های ایزو درسطح جهان،گواهی استاندارداروپا وستاره طلائی انگلستان می شوند.

حاج خسرو خوبان تنها یادگار ۸سال دفاع مقدس نبوده اما دفاع مقدس سرنوشت او را تغییر می دهد،ایشان را به تولید کننده برتر صادرکننده برتروحتی کارآفرین برتر تبدیل می نمایداما این شرایط روح بلندپرواز حاج خسرو را راضی نگه نمی دارد باید کارهای دیگری را به منصه ظهوربرساند وبسیار حیاتی نیز هست.

در اولین اقدام وارد مجموعه خیرین مدرسه ساز می گردد وحامی انجمن های عام المنفعه می گردد وبه یکی از تاثیرگذار شود،که به ترتیب مهمترین این فعالیت ها را تقدیم حضورانورتان می نمائیم.

-اهدای ۱۰۰۰مترمربع زمین مسکونی جهت احداث محتمع فرهنگی واجتماعی که قرار است با ساخت سالن های تئاتروهمچنین مراسمات مورد استفاده تمامی گروههای مردمی قرارگیرد

-راه اندازی گروه صلح ودوستی با همکاری استاد جلال سهرابی،استادمختارزارعی وتنی چند از فعالان مدنی واجتماعی به جهت گرفتن بخشش برای آن دسته از افراد که در مرحله قصاص نفس قرار دارند که تا این لحظه این گروه توانسته است آمار بسیار بسیار خوبی از خود به جای بگذارد وآن لغو حکم قصاص ۳۶ نفرمی باشد که درنوع خود در سرتاسر کشور بی نظیر است.

-اهدای وسائل مورد نیازدانش آموزان در ابتدای هرسال تحصیلی که به عنوان نمونه سهم امسال حاج خسرو از این عمل خداپسندانه ۱۲۰۰نفربوده است

-کمک به ورزشکاران چه به صورت انفرادی وچه به صورت تیمی

– اهداء کمک های شایسته درماه مبارک رمضان وبه ویژه در لیالی شب های قدر میان محرومان ونیازمندان جامعه هدف

-اهدای کمک های نقدی به بیماران صعب العلاج ونیازمندن واقعی

-با وقوع زلزله ناگوار کرمانشاه به مدت یکماه تمام اقدام به جمع آوری کمک های مردم خیرخواه کردستان می نمایدواین درحالی است که همانگونه که پیشتربیان شد حاج خسرو از نعمت دو پایش از بالای زانو محروم  است.حضوری شبانه روزی دارد به کمک هلال احمر وسایر امدادگران دولتی ومردمی می رود ونقش بسیار بسزائی دارد ویکماه تمام را با توجه به مشکلات جسمی درمیان زلزله زدگان می گذراند.

این شمه ای کوتاه از خدمات صادقانه ،خداپسندانه وبدون منت حاج خسروخوبان است واگر امروز ایشان چنین لقبی را به یادگاربرده است این لقب ارزان به دست نیامده است وازطرفی هرکسی را شایسته چنین لقبی نیست،

 دفاع مقدس نظام ما با دیگر نظام های سیاسی حهان متفاوت است وبه همین خاطرسربازان چنین نظامی با دیگر سربازان دیگرجنگ ها هم به شدت متفاوت هستند.واین برگرفته از الهی بودن انقلاب اسلامیست

درپایان دست به دعا برداشته به جهت سلامتی وشفای عاجل این سرباز فداکار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دعا می نمائیم:

اللهم اشفع مرضانا الذین بذلوا ما بوسعهم فی سبیلک ودفاع عن دینک

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false