×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۶ آذر - ۱۳۹۷  
true
false

عملیات نیروی زمینی سپاه در منطقه شاهوکامیاران 
کامیاران خبر:فرمانده نیروی زمینی سپاه: مرحله نهایی رزمایش محرم که با استفاده از ۷۰ درصد یگان‌های قرارگاه حمزه سید الشهداء آغاز شده بود، به پایان رسید.

به گزارش کامیاران نیوز به نقل ازجماران، فرمانده نیروی زمینی سپاه گفت: مرحله نهایی رزمایش محرم که با استفاده از ۷۰ درصد یگان‌های قرارگاه حمزه سید الشهداء مستقر در کردستان به مدت یک هفته آغاز شده، به پایان رسید.

سردار محمد پاکپور با تشریح اهداف رزمایش محرم اظهار کرد: در این رزمایش امنیتی، نیرو‌های عمل کننده آموزش‌های خود را در یک میدان واقعی تمرین کرده و همزمان مناطق مورد علاقه ضد انقلاب را نیز پاکسازی کردند.

وی افزود: منطقه شاهو در کامیاران یک منطقه پیچیده جغرافیایی است که همواره محل تاخت و تاز عناصر ضد انقلاب بود، اما اکنون جاده‌کشی و احداث پاسگاه‌های مختلف امنیت را در این منطقه تثبیت کرده است.

سردار پاکپور افزود: رزمایش محرم ۱ در منطقه اشنویه آذربایجان غربی برگزار شد و اکنون مرحله دوم آن با حضور لشکر بیت‌المقدس کردستان، نیرو‌های سپاه مریوان و سروآباد، یگان هوانیروز، یگان زرهی از تیپ امام زمان (عج) و بسیجیان بومی در گردان‌های مختلف برگزار شد.

فرمانده نیروی زمینی سپاه تشریح کرد: در این رزمایش علاوه بر اینکه یگان‌های مختلف به تمرین آمادگی‌های خود پرداختند، هماهنگی آن‌ها با یکدیگر و در شرایط واقعی به نمایش درآمد. 

وی افزود: منطقه رزمایش از مناطق مورد علاقه ضدانقلاب در گذشته بوده که با انجام رزمایش‌ها و عملیات‌های مقتدرانه سپاه در آن منطقه از لوث اشرار و ضدانقلاب پاک شد.

سردار پاکپور با بیان اینکه هیچ نیروی نظامی بیگانه از خارج از منطقه نمی‌تواند در این منطقه امنیت را برقرار کند، گفت: مردم همان منطقه در کنار نیرو‌های مسلح می‌توانند در راستای برقراری امنیت منطقه نقش بسزایی داشته باشد.

وی در پایان با اشاره به نقش، اهمیت و جایگاه مأموریت‌های قرارگاه‌های عملیاتی سپاه در برقراری امنیت پایدار مناطق مرزی اظهار کرد: قرارگاه‌های نیروی زمینی سپاه از جمله: قرارگاه قدس و حمزه سیدالشهداء (ع) به طور دائم و مستمر در حال انجام عملیات، رزمایش و تمرین آمادگی‌ها می‌باشند.

=============================

فرمانده نیرو زمینی سپاه:
ارتفاعات شاهو قبلا منطقه تاخت و تاز ضدانقلاب بود

ارتفاعات شاهو قبلا منطقه تاخت و تاز ضدانقلاب بود

کامیاران خبر:فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران گفت: ارتفاعات شاهو منطقه تاخت و تاز ضدانقلاب در گذشته نه چندان دور بود که امروز امنیت آن توسط سپاه تامین شده است.

به گزارش  کامیاران نیوز به نقل از خبرگزاری مهر، سردار محمد پاک پور ظهر امروز در رزمایش محرم که در ارتفاعات شاهو برگزار شد، در گفت و گو با خبرنگاران گفت: امروز مرحله نهایی رزمایش محرم دو که قریب به یک هفته از آغاز آن می گذرد در منطقه شاهو در محدوه شهرستان کامیاران اجرا می شود.

فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران عنوان کرد: مراحل مربوط به دفاع شهری و اغتشاشات در طول هفته انجام شده و فراخوان های مورد نیاز بسیج انجام گرفته و امروز مرحله نهایی آن در این ارتفاعات انجام می شود.

وی افزود: منطقه شاهو منطقه پیچیده جغرافیایی است که هفت تا هشت سال قبل پاسگاه و جاده ای در آن وجود نداشت و میدان تاخت و تاز ضدانقلاب بود.

سردار پاک پور گفت: از کوهسالان تا روانسر جاده و پاسگاه هایی به منظور تامین امنیت ایجاد شده اند.

فرمانده نیرو زمینی سپاه پاسداران اظهار داشت: رزمایش محرم یک سال گذشته در منطقه اشنویه آذربایجان غربی برگزار شد و محرم دو در شهرستان کامیاران برگزار می شود.

وی گفت: لشکر ۲۲ بیت المقدس کردستان، سپاه کامیاران، مریوان و سروآباد، یگان هوانیروز سپاه پاسداران یگان زرهی تیپ امام زمان (عج) و بسیجیان بومی که در گردان ها سازمان دهی شده اند در رزمایش حضور دارند.

وی به اهداف برگزاری رزمایش اشاره کرد و گفت: دو هدف عمده از رزمایش در مناطق امنیتی تجربه نیرو های آموزش دیده در میدان عمل و آشنایی نیرو های حاضر با مناطق مورد علاقه عوامل ضد انقلاب است که هماهنگ بودن واحد ها از اهمیت خاصی در رزمایش ها برخوردار است.

==================

 مرحله نهایی رزمایش محرم دو در کوهستان‌های شاهو کامیاران برگزار شد

کامیاران خبر:مرحله نهایی رزمایش محرم دو با استفاده از متنوع‌ترین اقدامات تاکتیکی، سلاح، تجهیزات و جنگ‌افزار‌ها امروز، ۱۵ مهرماه در کوهستان شاهو شهرستان کامیارن برگزار شد.

مرحله نهایی رزمایش محرم دو در کوهستان‌های شاهو کامیاران برگزار شدبه گزارش کامیاران نیوز به نقل از ایکتا، محمدحسین رجبی، فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان در رزمایش محرم دو که امروز، ۱۵ مهرماه در کوهستان شاهو شهرستان کامیارن برگزار شد، اظهار کرد: رزمایش محرم دو توسط سپاه پاسداران استان کردستان در کوهستان شاهو در حال برگزاری است.
وی با اشاره به اینکه هر رزمایشی سناریوی خاصی دارد، افزود: قسمت اول این رزمایش با عنوان دفاع شهری در سنندج برگزار شد و قسمت دوم آن نیز در یک منطقه وسیع عملیاتی اجرا می‌شود.
رجبی تأکید کرد: در این رزمایش شاهد استفاده از متنوع‌ترین اقدامات تاکتیکی، سلاح، تجهیزات و جنگ‌افزارها توسط نیروها هستیم.
وی با بیان اینکه ارزیابی این رزمایش توسط کارشناسان مورد ارزیابی قرار می‌گیرد، بیان کرد: با توجه به ارزیابی‌های صورت گرفته از این رزمایش تمام بخش‌های آن در حد مطلوب بوده است.
فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان اعلام کرد: مرحله اول رزمایش بسیج، دفاع شهری بود که داخل شهر برگزار شد و امروز برای انجام بخش عملیاتی رزمایش به کوهستان شاهو آمده‌ایم.
وی با اعلام اینکه زمانبندی در این رزمایش بسیار حائز اهمیت بوده است، عنوان کرد: اجرای توپخانه، هوانیوز، هلی برن این رزمایش به موقع و سر ساعت انجام شد که این امر نشان از هماهنگی در اجرالی این رزمایش دارد.
وی با بیان اینکه تمام مجموعه برنامه ها خوب اجرا شده است، یادآور شد: ما هیچگاه اجازه نخواهیم دادکه دشمنان فعالیتی برضد کشور انجام دهند و اگر عملیات تحریک‌آمیزی از سوی آن‌ها دیده شود به شدت تنبیه خواهند شد.

========================

۲ هزار نفر از خدمات اورژانس صحرایی در کامیاران بهره مند شدند

کامیاران خبر:سرپرست سازمان بسیج جامعه پزشکی کردستان با اشاره به راه اندازی بیمارستان صحرایی در منطقه عمومی روستای گشکی کامیاران گفت: ۲ هزار نفر از خدمات اورژانس این مرکز درمانی بهره مند شدند.

به گزارش کامیاران نیوز به نقل از ایرنا قاسم کاوه روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار این خبرگزاری  اظهار داشت: خدمات پزشکی تخصصی در این مرکز درمانی به مردم محروم این منطقه ارائه شد.
وی اضافه کرد: بیمارستان صحرایی از۱۱ مهر ماه در روستای گشکی کامیاران برپا شد و علاوه بر خدمات داخلی، تیم های غربالگری با مراجعه روستا به روستا و بررسی وضعیت سلامت مردم روستاهای منطقه اقدام به غربالگری و درمان سرپایی مراجعین کردند.
کاوه با بیان اینکه در این ویزیت ها، بیماران در صورت نیاز به بیمارستان اصلی مستقر در شهر کامیاران منتقل شدند، افزود: در این چند روز علاوه بر خدمات رسانی تیم های سیار در مراجعه به روستاها تاکنون بیش از ۲ هزار نفر نیز به اورژانس صحرایی مراجعه کرده اند.
سرپرست سازمان بسیج جامعه پزشکی کردستان مهمترین قسمت بیمارستان صحرایی برپا شده را کلینیک ویژه خدمت رسانی اعلام کرد و یادآور شد: در این کلینیک متخصصان چشم، زنان و زایمان، ارتوپدی، گوش و حلق و بینی، داخلی، قلب، مغز و اعصاب و جراحی عمومی خدمات تخصصی خود را به مردم ارائه می دهند.
وی تاکید کرد: در صورت نیاز مراجعان به عمل های جراحی آنها به بیمارستان سینا در کامیاران و یا بیمارستان های سنندج منتقل می شوند ضمن اینکه تمام خدمات ارائه شده از مرحله شناسایی بیماران توسط تیم های غربالگری تا اتمام مراحل درمانی رایگان است.
به گزارش ایرنا، فعالیت بیمارستان صحرایی روستای گشکی کامیاران و تیم بسیج جامعه پزشکی از ۱۱ مهرماه در این منطقه آغاز شده و امروز به پایان می رسد.
تاریخچه بسیج جامعه پزشکی در کشور به دوران جنگ تحمیلی بر می گردد، در این دوران ۸۰ هزار پزشک و پیراپزشک برای مداوا در جبهه ها حضور داشتند، در سال ۱۳۷۱ با تشکیل بسیج جامعه پزشکی و اجرای طرح ریشه کنی فلج اطفال، در کردستان نیز این جامعه تشکیل شد و تاکنون یک هزار و ۶۰۰ تیم پزشکی به مناطق محروم استان اعزام کرده است.
شهرستان کامیاران در گذشته تجربه برگزاری ۲ بیمارستان صحرایی دیگر را نیز داشته که ارائه آموزش ‌بهداشتی، تغدیه‌ای، سبک زندگی سالم و خود مراقبتی با هدف ارتقای سواد سلامت مردم از دیگر خدمات این بیمارستان ها است.
کامیاران با ۱۰۲ هزار نفر جمعیت در ۶۵ کیلومتری جنوب سنندج دارای ۲ بخش مرکزی و موچش است که در بخش مرکزی با ۷۳ روستا، ۲۴ هزار و ۴۸۷ نفر زندگی می کنند.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false