×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۴ بهمن - ۱۳۹۷  
true
false

اخبارعملیات ومانورمحرم در منطقه عمومی شاهوی کامیاران-۳
سردار پاکپور خبر داد؛

 تک سنگین تکاوران سپاه در مرحله نهایی رزمایش «محرم»

ارتفاعات «شاهو» از لوث اشرار پاکسازی شد

تک سنگین تکاوران سپاه در ارتفاعات شاهو / ایجاد هماهنگی و اجرای عملیات ترکیبی رسته‌ها هدف از اجرای این رزمایش است

کامیاران نیوز:فرمانده نیروی زمینی سپاه با اشاره به برگزاری مرحله نهایی رزمایش «محرم» در ارتفاعات «شاهو»، گفت: منطقه این رزمایش از مناطق موردعلاقه ضدانقلاب در گذشته بوده است که با انجام رزمایش‌ها و عملیات‌های مقتدرانه سپاه، این منطقه از لوث اشرار و ضدانقلاب پاک شد.

به گزارش کامیاران نیوز به نقل از دفاع پرس سردار سرتیپ پاسدار «محمد پاکپور» فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حاشیه‌ برگزاری مرحله نهایی رزمایش «محرم» که در ارتفاعات «شاهو» منطقه عمومی «کامیاران» برگزار شد، در گفت‌وگو با خبرنگار این خبرگزاری ،اظهار داشت: مرحله نخست رزمایش «محرم» با استفاده از ۷۰ درصد یگان‌های قرارگاه حمزه سید‌الشهداء (ع) مستقر در کردستان، قریب به یک هفته است که آغاز شده است و امروز مرحله نهایی آن به انجام می‌رسد.

وی افزود: در این رزمایش علاوه بر این‌که یگان‌های مختلف به تمرین آمادگی‌های خود پرداختند، هماهنگی آن‌ها با یکدیگر و در شرایط واقعی به نمایش درآمد.

سردار پاکپور ادامه داد: منطقه این رزمایش از مناطق موردعلاقه ضدانقلاب در گذشته بوده است که با انجام رزمایش‌ها و عملیات‌های مقتدرانه سپاه، این منطقه از لوث اشرار و ضدانقلاب پاک شد.

وی با بیان این‌که هیچ نیروی نظامی بیگانه از خارج از منطقه نمی‌تواند در این منطقه امنیت را برقرار کند، گفت: مردم همان منطقه در کنار نیرو‌های مسلح می‌توانند در راستای برقراری امنیت منطقه نقش به‌سزایی داشته باشد.

فرمانده نیروی زمینی سپاه با تشریح اهداف رزمایش «محرم» اظهار داشت: در این رزمایش امنیتی نیرو‌های عمل‌کننده آموزش‌های خود را در یک میدان واقعی تمرین کرده و همزمان مناطق موردعلاقه ضدانقلاب را نیز پاکسازی خواهند کرد.

وی در پایان با اشاره به نقش، اهمیت و جایگاه مأموریت‌های قرارگاه‌های عملیاتی سپاه در برقراری امنیت پایدار مناطق مرزی، خاطرنشان کرد: قرارگاه‌های نیروی زمینی سپاه از جمله قرارگاه‌های قدس و حمزه سیدالشهداء (ع) به‌طور مستمر در حال انجام عملیات، رزمایش و تمرین آمادگی‌ها هستند.

========================

معاون هماهنگ‌کننده کل سپاه:
اثر پاسدار قابل مقایسه با هیچ تجهیزات و امکاناتی نیست
الزامات منطقه‌ای در رزمایش محرم ۲ به خوبی اجرا شد
معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران گفت: روح حاکمیت بر همه تجهیزات و امکانات را نیروی انسانی می‌دمد یعنی اثر نیروی انسانی و اثر پاسدار قابل مقایسه با هیچ کدام از این امکانات نیست.

به گزارش کامیاران نیوز به نقل از فارس سردار علی فدوی در حاشیه برگزاری مرحله نهایی رزمایش امنیتی محرم ۲ که در منطقه عمومی شاهو کامیاران برگزار شد، در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار این خبرگزاری  در سنندج، با اشاره به سطح برگزاری این رزمایش اظهار کرد: برگزاری رزمایش، مسلما همه مجاهدت‌هایی که در جاهای مختلف در شمالغرب، جنوب، غرب و غیره که نیروی زمینی سپاه پاسداران انجام می‌دهد در این چند روز که تا امروز که قسمت انتهایی رزمایش بود تجلی آن را نشان دادند.

وی گفت: در یک زمان بسیار کم انواع مختلف عملیات‌هایی را که در یک منطقه جغرافیایی الزام پیدا می‌کند که اجرا شود به نمایش درآمد در حالی که حجم انبوهی از نیروها، ادوات، تانک، هلی‌کوپتر و غیره در یک منطقه وسیع و سخت جغرافیای اینچنینی انجام شد بدون ایجاد کوچکترین مشکلی انجام گرفت.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری این برنامه در این سطح و بدون کوچکترین مشکل نشان از برنامه‌ریزی، مهارت‌ها دقیق و تجربه قوی ۴۰ سال فرماندهی و هماهنگ نیروهای جوان است که در منطقه شمالغرب کسب کرده‌اند.

وی افزود: دیرزمانی که ارتفاعات شاهو به لحاظ نبود نیروهای خودی جولانگاه ضدانقلاب بود از زمانی که نیروی زمینی سپاه ورود کرد و این مناطقی که در طول تاریخ ایستگاه و پاسگاهی وجود نداشت الان در این سطح قابل قبول زیرساخت‌های لازم البته با تحمل سختی‌ها ایجاد شده است.

معاون هماهنگ‌کننده کل سپاه اذعان داشت: این اقدامات سختی‌های زیادی را در فصول گرم و سرد سال به دنبال داشته ولی به لحاظ حضور نتایج عالی را برای ما داشته که همه آن سختی‌ها را از بین می‌برد و حلاوت زیادی برای ما دارد.

وی در پاسخ به این سوال که امکانات و تجهیزات یکی از مولفه‌های قدرت است، در حال حاضر وضعیت نیروی زمینی سپاه در این زمینه به چه صورت است، اذعان کرد: در سال‌های اخیر بعد از فطرتی که به دنبال فقط پایان جنگ بود و هم کم‌توجهی به این موضوعات شد، در سال‌های اخیر این روال در نیروی زمینی سپاه پاسداران با جدیت انجام شده و الحمدالله در حوزه‌های مختلف تجهیزات و تسلیحاتی جدید بهره‌مند است.

سردار فدوی اضافه کرد: هر چند نباید غافل شد که روح حاکمیت بر همه تجهیزات، امکانات و غیره را نیروی انسانی می‌دمد یعنی اثر نیروی انسانی و اثر پاسدار قابل مقایسه با هیچ کدام از این امکانات نیست.

وی افزود: تجهیزات اگر با نیروی انسانی و پاسدار وجود داشته باشد معنی واقعی و تاثیرگذاری را پیدا می‌کند و گرنه صرف داشتن امکانات و تسلیحات نمی‌تواند نمایان‌گر و مولفه قدرت باشد.

معاون هماهنگ کننده کل سپاه گفت: عامل و مولفه پاسدار در طول ۴۰ سال عمر انقلاب عامل اصلی بوده که به هرچیز معنا و مفهوم داده است و هرچیزی که در اختیار پاسدار قرار گیرد معنا و مفهوم خود را برای بکارگیری پیدا می‌کند.

========================

مرحله نهایی رزمایش محرم در منطقه کامیاران آغاز شد

کامیاران نیوز:آخرین مرحله رزمایش محرم صبح یکشنبه با حضور یگان های برگزیده زرهی، هوانیروز، توپخانه، تکاور و پهباد نیروی زمینی سپاه در منطقه کامیاران و کوه های شاهو آغاز شد.

به گزارش کامیاران نیوز به نقل از ایرنا، رزمایش محرم با حضور سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه، سردار علی فدوی معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران، بهمن مرادنیا استاندار کردستان و فرماندهان قرارگاه سید الشهدا (ع) و سپاه بیت المقدس کردستان با رمز یا اباعبدالله حسین (ع) آغاز شد.
از جمله رسالت ها ابلاغی این رزمایش، تمرین آتش های سنگین توپخانه ای و زرهی، عملیات هوانیروز، تمرین عملیات هلی برن، تاخت شبانه، کمین و ضد کمین است.
هدف اصلی این رزمایش، کسب اطمینان از آمادگی نیروها، بکارگیری مهارت های فردی، جمعی و رسته ای است و تک به ارتفاعات، اجرای آتش هوانیروز، ادوات زرهی، توپخانه و رسیدن به نقاط تعیین شده در این رزمایش اجرا شده و همزمان این موارد توسط ارزیابان مورد بررسی قرار گرفته و به آن نمره تعلق می گیرد.
پس از برگزاری ۲ رزمایش امنیتی در جنوب شرق و رزمایش امنیتی در منطقه اشنویه و ارتفاعات کفارستان طی سال گذشته، مرحله نهایی رزمایش امنیتی محرم امروز در منطقه کامیاران و ارتفاعات شاهو برگزار شد.
مرحله نخست این رزمایش با استفاده از ۷۰ درصد یگان های قرارگاه حمزه سید الشهدا‌(س) مستقر در کردستان از پنج روز پیش آغاز شده است.
مراحل انجام این رزمایش با فراخوان گردان‌های بسیج بیت المقدس،‌ امام حسین (ع) و کوثر استان کردستان آغاز و همزمان یک مرحله رزمایش دفاع شهری با حضور یگان‌های انتظامی، مرزبانی و بسیجیان انجام می گیرد.
کامیاران در ۶۵ کیلومتری جنوب سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد. رشته کوه شاهو بخشی از رشته کوه‌های زاگرس است که در مرز ۲ استان کردستان و کرمانشاه و نزدیک رودخانه سیروان قرار دارد.

========================

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان:

سپاه اقتدار خود را با جدیدترین تجهیزات جنگی در شاهو به نمایش خواهد گذاشت

سپاه اقتدار خود را با جدیدترین تجهیزات جنگی در شاهو به نمایش خواهد گذاشت

کامیاران نیوز:فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان از برگزاری رزمایش امنیتی محرم در روز ۱۵ مهرماه ۹۷ در منطقه شاهو کامیاران خبر داد.

به گزارش کامیاران نیوز به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  سردار محمدحسین رجبی در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کردستان با تشریح جزییات برگزاری رزمایش امنیتی محرم در منطقه عمومی شاهو کامیاران که قرار است فردا برگزار شود، عنوان کرد: این رزمایش برای مقابله با تهدیدات پیش‌ رو هدف گذاری شده و تنوع تاکتیکی زیادی دارد و آمادگی نیروها، جنگ‌افزارها و توانمندی آنها در این رزمایش به نمایش گذاشته می‌شود.

 

وی حمله به ارتفاع و پاکسازی محل توسط نیروهای تکارور را از برنامه های مهم این رزمایش عنوان کرد و افزود: در مرحله دوم این رزمایش از آتش ادوات نیروها استفاده می‌شود و نقاط تعیین شده مورد هدف قرار می‌گیرد. در مرحله دوم؛ آتش توپخانه انجام می‌شود و سپس آتش زرهی توسط تانک‌ها به مرحله اجرا در می‌آید و بعد از آن نیز آتش هوانیروز سپاه وارد عمل می‌شود و در تمامی موارد نقاط مشخص‌شده مورد هدف قرار می‌گیرند.

 

سردار رجبی با بیان اینکه تمامی مراحل این رزمایش تابع نظم، انظباط و زمانبندی مشخص است، گفت: بسیاری از سلاح‌های بکارگیری در رزمایش امنیتی محرم جدید هستند و حتی از پهباد هم استفاده می‌شود و انجام عملیات می‌کنند.

 

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان پیامد این رزمایش را علاوه بر ارزیابی توانمندی نیروها، تلاش برای تثبیت امنیت پایدار استان کردستان دانست.

 

سردار رجبی در ادامه اعزام گروههای جهادی به مناطق محروم و رزمایش خدمات رسانی بسیجیان در شهریور ماه و رزمایش اقتدار عاشورایی بسیجیان در ۱۲ مهرماه را بخش اول رزمایش امنیتی محرم عنوان کرد و ادامه داد: در بخش اول ۳۷ گروه جهادگر دانشجویی به مناطق محروم کردستان اعزام شدند و در ۲۶ شهریور نیر بسیجیان با تجمع در سالن آزادی و سپس پیاده روی در سطح شهر اقتدار خود را به نمایش گذاشتند و در ادامه با تجمع ۱۵ هزار نفری در ۱۲ مهرماه در سالن ۲۲ گولان سنندج آمادگی خود را اعلام کردند.

 

وی افزود: برای رزمایش روز ۱۲ مهر به دلیل مشکلات ترافیکی و حوادث جاده ای تنها از بسیجیان سنندج دعوت به عمل آمد و بسیجیان شهرستانی در این مراسم حضور نداشتند.

 

سردار رجبی در ادامه عنوان کرد: رزمایش امنیتی محرم فردا ۱۵ مهر ۹۷ در منطقه عمومی شاهو کامیاران انجام می‌شود و نیروهای حاضر در آن نیز ۹۰ درصد بومی استان بوده و از یک ماه پیش در منطقه حضور یافته اند و تمرین می‌کنند.

 

فرمانده قرارگاه عملیاتی شهید شهرامفر با بیان اینکه منطقه تعیین شده برای اجرای عملیات امنیتی محرم یک منطقه کوهستانی بوده و هیچ صدمه ای به پوشش گیاهی نمی‌رسد، گفت: تنها کسانی که مخالف امنیت کردستان باشند ممکن است برای این رزمایش حاشیه‌سازی کنند و در مقابل، طرفداران امنیت این رزمایش را تحسین خواهند کرد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false